kamnářství Poděbrady
Krby Kamna Székely
kamnářství s dlouholetou tradicí
kamnářství Poděbrady

Krbové vložky Romotop

Krbové vložky Romotop - Předností krbových vložek Dynamic je velký rozsah tepelného výkonu, téměř bezprašný provoz a šetrný postoj k prostředí, ve kterém žijeme a vyrůstají v něm naše děti. Jsou vyrobeny v kombinaci ocelového plechu (typu CORTEN) a kvalitní litiny. Jejich topeniště je přitom chráněno šamotovou komorou, která udržuje stálou a vysokou teplotu hoření důležitou pro kvalitní spalování a nízké emise CO ve spalinách.

Všechny varianty krbových vložek Dynamic řady KV025 a KV075 snáší díky speciální konstrukci vysoké tepelné zatížení a dokážou být plnohodnotným zdrojem energie pro dlouhodobě sálající kachlová kamna, hypokausty. Stejně dobře však poslouží v obyčejném konvekčním krbu s rozvody teplého vzduchu po celém domě. Řada nových krbových vložek KV055 s výsuvným otevíráním jsou vložky především designové. Jsou určeny výhradně pro konvekční provoz, kde však mohou být zdrojem energie pro teplovzdušné rozvody a zároveň nabíjet akumulační opláštění krbu.

Všechny krbové vložky Romotop mají možnost napojení CPV (centrálního přívodu vzduchu) pro přísun externího vzduchu pro spalování. CPV umožňuje přivádět do spalovací krbové komory vzduch pro hoření z exteriérů, předsíní, či technických místností. Takto vybavená krbová kamna a vložky nejsou závislé na množství vzduchu ve vytápěném interiéru, neodebírají mu energii, jeho přirozenou vlhkost a kyslík. Přispívají tak k udržení příjemného klimatu našich domovů a jsou velmi vhodné i pro stavby krbů v nízkoenergetických domech. Automatická regulace optimalizuje průběh hoření v ohništi a tím zajišťuje ekonomické a ekologické spalování paliva. Zvyšuje uživatelský komfort a současně zabezpečuje rovnoměrnější a delší vytápění s pozitivním dopadem na hygienu vytápěného prostoru. Automatická regulace hoření také zvyšuje účinnost a životnost topného systému a tím také znatelně přispívá ke snížení nákladů na vytápění…