kamnářství Poděbrady
Krby Kamna Székely
kamnářství s dlouholetou tradicí
kamnářství Poděbrady

Krbové vložky Spartherm

Krbové vložky Spartherm – série Mini, Varia, Arte a Speedy jsou ocelové svařence se šamotovou výstelkou topeniště. Krbové vložky Spartherm je možné připojit na externí přívod vzduchu (CPV). Téměř všechny nabízí provedení jak s bočním otevíráním dvířek, tak s dvířky výsuvnými. Sortiment zahrnuje i různé výšky dvířek – 45,51,57cm, u některých typů až 80cm. Dvoustupňové spalování a efektivní oplach skla předehřátým vzduchem je samozřejmostí. Krbové vložky Spartherm se vyrábí ve třech variantách provedení dvířek - Prestige, Linear a Ambiente.

Řada Prestige jsou krbové vložky různých velikostí, výkonů, různých tvarů skel (rovná, rohová, radiální, prismatická) a různých povrchových úprav dvířek. Dvířka u vložek Prestige mají celokovový rám. Kromě černé se vyrábí také s tenkým zlatým nebo stříbrným proužkem, celý rám ve stříbrném či zlatém provedení – vždy v lesklé či matné úpravě - a v nerezu. Krbové vložky řady Linear se liší provedením dvířek. Ta jsou vyrobena z podtištěného skla v kombinaci s minimálním kovovým rámečkem. Provedení 3S u výsuvných typů dvířek nemá na spodní hraně kovový rám.

Série Ambiente má celokovový rám dveří, nabízí možnost rovného, prismatického nebo radiálního prosklení, u všech typů krbových vložek se vyrábí dvířka otvírací i výsuvná. V nabídce je provedení pouze v černé barvě, umístění pantů je dané. Zadní ani boční přikládání není možné. Všechny vložky Ambiente se dají napojit na tahový systém, čímž můžeme docílit u krbové vložky kromě „rychlého“ tepla a teplovzdušných rozvodů také dlouhé tepelné setrvačnosti . Napojení na šamotové tahy je u řad Prestige a Linear možné pouze u vybraných jednotlivých krbových vložek a nesmí se kombinovat se zadním nebo bočním přikládáním.