kamnářství Poděbrady
Krby Kamna Székely
kamnářství s dlouholetou tradicí
kamnářství Poděbrady

Krby, krbové vložky

Krby s krbovou vložkou – uzavřeným topeništěm
Krby, krbové vložky
Otevřený krb přináší do obytného prostoru příjemný pocit z praskajícího dřeva. Bohužel sebou přináší také spoustu prachu a mnohem méně tepla. Účinnost otevřeného krbu se pohybuje kolem 10-15%, takže bohužel není vhodný k vytápění objektu. Velkou nevýhodou je také spotřeba vzduchu, který musíte do místnosti přivést. Z těchto i dalších důvodu se od stavby otevřených ohnišť ustupuje.

Nástupcem jsou krby s krbovou vložkou – uzavřeným topeništěm. Z těchto krbů je možné rozvádět teplo do dalších místností a tak vytápět celý dům. Krbové vložky nabízí širokou škálu použití a provedení. Rovné, obloukové, prismatické, rohové i vícestranné prosklení umožňuje různá zajímavá umístění v obytném prostoru. Většina výrobců (Spartherm, Brunner, Seguin, Romotop, a další) nabízí i provedení s výsuvnými dvířky. U těchto provedení zajíždí dvířka krbové vložky do pláště a schovají se tak v obestavbě a vždy je možné otvírání i do boku pro účel čištění skla.

Horkovzdušný rozvod po domě je možné realizovat z jakékoli krbové vložky. Jen některé však umožňují topení do akumulačních systémů nebo jen sáláním přes obestavbu – Brunner, Romotop, Oslberg, Spartherm.

Krbové vložky Hoxter

Krbové vložky Hoxter
Akumulační a teplovzdušné krby jsou dnes nejžádanějším způsobem vytápění. Krbové vložky HOXTER si rozumějí s oběma těmito technologiemi. Bezchybně fungují v uzavřených stavbách akumulačních krbů s přídavnou akumulační masou. Jsou rovněž uzpůsobeny pro provoz v teplovzdušných krbech, kde nabízejí možnost rozvodu teplého vzduchu do jiných místností.

Krbové vložky Hoxter

Krbové vložky Jotul

Krbové vložky Jotul
Krbové vložky Jotul jsou převážně celolitinová topeniště. Vnější plášť litina – záruka 10let, vnitřní díly topeniště jsou z litiny nebo vermikulitových desek. Většina krbových vložek Jotul má sekundární spalování. Některé umožňují připojení na externí přívod vzduchu. Oplach skla „Airwash“ je již samozřejmostí. Topeniště jsou bezroštová. U typu I 400, I 350, I80 je možné přiobjednat popelník s propadem.


Krbové vložky Jotul

Krbové vložky Spartherm

Krby, krbové vložky Spartherm
Krbové vložky Spartherm – série Mini, Varia, Arte a Speedy jsou ocelové svařence se šamotovou výstelkou topeniště. Krbové vložky Spartherm je možné připojit na externí přívod vzduchu (CPV). Téměř všechny nabízí provedení jak s bočním otevíráním dvířek, tak s dvířky výsuvnými. Sortiment zahrnuje i různé výšky dvířek – 45,51,57cm, u některých typů až 80cm. Dvoustupňové spalování a efektivní oplach skla předehřátým vzduchem je samozřejmostí. Krbové vložky Spartherm se vyrábí ve třech variantách provedení dvířek - Prestige, Linear a Ambiente.


Krbové vložky Spartherm

Krbové vložky Romotop

Krby, krbové vložky Romotop
Předností krbových vložek Dynamic je velký rozsah tepelného výkonu, téměř bezprašný provoz a šetrný postoj k prostředí, ve kterém žijeme a vyrůstají v něm naše děti. Jsou vyrobeny v kombinaci ocelového plechu (typu CORTEN) a kvalitní litiny. Jejich topeniště je přitom chráněno šamotovou komorou, která udržuje stálou a vysokou teplotu hoření důležitou pro kvalitní spalování a nízké emise CO ve spalinách.


Krbové vložky Romotop

Krbové vložky Brunner

Krby, krbové vložky Brunner
Firma Brunner nabízí velmi širokou škálu krbových a kamnových vložek. Série Kompakt Kamin jsou ocelové svařence se šamotovou výstelkou. Romantic Feuer nabízí trvanlivost litiny – mají vlastnosti kamnových vložek. Série Architektur nadchne širokou škálou provedení designosvě zajímavých topenišť – šířka až 166 cm.


Krbové vložky Brunner